Jagua

Jagua również jest naturalnym barwnikiem roślinnym – wyciągiem z owoców tropikalnego drzewka Genipa americana. Podobnie jak henna, jagua stosowana jest od setek lat w rdzennych kulturach Ameryki Południowej do zdobienia ciała oraz w celach leczniczych. Aplikuje się ją w postaci żelu, który – zależności od indywidualnych właściwości skóry – barwi naskórek na kolor grafitowy, granatowy lub czarny. Świetnie imituje prawdziwy tatuaż, dlatego jest idealną opcją do “przymiarki” przed permanentnym tatuowaniem. Wzór utrzymuje się na skórze około 2 tygodni. Jagua może powodować podrażnienia u osób ze skłonnością do alergii na cytrusy, dlatego nie jest polecana dla młodszych dzieci.

Jagua może powodować podrażnienia u osób ze skórą atopową lub u osób ze skłonnością do alergii na owoce egzotyczne, cytrusy lub truskawki, dlatego nie jest polecana dla młodszych dzieci.

Jeśli nie są Państwo pewni, jak zareaguje skóra na wybrany barwnik, zapraszam do kontaktu. Istnieje możliwość zrobienia próby uczuleniowej.

Co dalej?

Pierwsza godzina

Uważaj na wzór! Żel potrzebuje około 15-20 minut, aby wyschnąć. Kiedy będzie suchy, możesz wrócić na stoisko – zabezpieczę wzór bandażem lub plastrem opatrunkowym.

Pierwsza godzina

Następne godziny

Trzymaj żel na skórze 3-4 godziny. Następnie zmyj go delikatnie letnią wodą z mydłem.

Następne godziny

Pierwszy dzień

Po usunięciu żelu kolor wzoru na skórze będzie bardzo blady, prawie niewidoczny. Nie panikuj! Jagua potrzebuje około 24 godzin, aby się utlenić i wybarwić. Kolor będzie wyraźny dopiero następnego dnia.

Pierwszy dzień

Kolejne dni

Dbaj o wzór, smarując go często naturalnymi olejami (możesz użyć oliwki dla dzieci, oleju kokosowego, olejku do masażu lub masła Shea).


Unikaj długich kąpieli, peelingu i golenia skóry. Powodują one szybkie ścieranie się naskórka i zanikanie wzoru.

Kolejne dni